Hayvanlar Alemi.net


Bilgisayarınız, evinizdeki mutfak aletleri, arabanız, televizyonunuz, telefonunuz ve çevrenizdeki daha pek çok şey birer tasarım ürünüdürler. Günlük yaşamınızda kullanırken bunları üreten birilerinin olduğunu bilirsiniz. Televizyonunuzun ya da radyonuzun kendiliğinden, tesadüfen ortaya çıktığı gibi bir düşünceyi aklınızın ucundan bile geçirmezsiniz. Açıktır ki, oturduğunuz sandalyeden kullandığınız masaya, çatala, bıçağa kadar herşey bir amaca yönelik olarak birileri tarafından tasarlanmıştır. Peki ya her yerde gördüğünüz sayısız çeşitlilikteki canlılar?

Yeryüzünde yüzbinlerce farklı çeşitte canlı türü vardır. Bahçenizdeki çiçekler, yediğiniz meyveler, yol boyunca sıralanmış ağaçlar, kelebekler, tavşanlar, kediler, aslanlar, zürafalar ve diğerleri…Koşarak önünüzden geçen bir kedinin çevik hareket edebilmesi için vücudunda çok sayıda kas çalışır. Gözleri özel bir sistemle tasarlanmıştır ve karanlıkta görmesini sağlar.

Başınızı kaldırdığınızda gördüğünüz kuşların uçması çok sayıda kompleks organın ve özel sistemin uyumlu çalışması sayesinde gerçekleşir. Üstelik canlılarda yalnızca kusursuz bir tasarım yoktur, aynı zamanda kusursuz davranışlar da vardır. Hareketlerini incelediğinizde son derece bilinçli davranışlarda bulunduklarını görürsünüz.

Yavruları için kendi canını tehlikeye atan kuşlar, barajlar inşa eden kunduzlar, başka bir canlının taklidini yaparak kendilerini gizleyen kelebekler bunlara sadece birkaç örnektir. Hayvanlaralemi.net isimli bu sitede bildiğiniz ve bilmediğiniz canlı türlerinden pek çok örnek bulacaksınız.

Bedenlerinde kimyasal madde üretim tesisleri taşıyan balıklar, binlerce kilometrelik uzaktaki sesleri algılayabilen hassas algılayıcılara sahip köpekbalıkları, küçük bedenleri ile tonlarca ağırlıktaki uçaklara ilham kaynağı olan güveler bu sitede yer alan canlılardan birkaçıdır.

Sitede yer alan canlılarla ilgili bilgileri okuduğunuzda, yeryüzündeki canlılığın tesadüfen oluşmasının imkansız olduğunu bir kere daha anlayacaksınız. Doğadaki kusursuz düzen canlıları dilediği gibi, örneksiz olarak yaratan bir güç sahibinin varlığının delillerindendir. Bu yaratıcı herşeye hakim olan, üstün bir güç ve akıl sahibi olan Allah’tır. Harun Yahya’nın değerli eserlerinden yararlanılarak hazırlanan bu sitenin amacı da vicdanlı insanlara Allah’ın varlığını ve yüceliğini bu örneklerle hatırlatmak ve bir kez daha Allah’ın yoluna davet etmektir.